Zwierciadła

Amatorski Klub Filmowy Jantar to organizacja działająca przy Kinie Jantar w Ostrołęckim Centrum Kultury. Została założona w 1997 roku przez grupę miłośników filmu, którzy chcieli realizować własne filmy w technice video. Klub jest zarejestrowany w Polskiej Federacji Twórców Filmów Nieprofesjonalnych i liczy 37 członków-założycieli. W 1998 roku klub wyposażył studio filmowe w piwnicy Kina Jantar i rozpoczął produkcję filmów krótkometrażowych. Filmy te reprezentują różne gatunki i tematy, a niektóre z nich zdobyły nagrody i wyróżnienia na przeglądach i festiwalach filmowych. Klub organizuje również warsztaty, spotkania i szkolenia dla swoich członków i sympatyków, a także jest gospodarzem Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Amatorskich “Filmowe Zwierciadła”.

Kino Jantar to najstarsze kino w Ostrołęce, istniejące od 1926 roku. W latach 2002-2003 kino zostało zmodernizowane i przeniesione do nowej sali kinowo-widowiskowej, która mieści 385 miejsc i jest wyposażona w klimatyzację, nagłośnienie Dolby Digital Surround Ex oraz projekcyjny ekran o przekątnej 16 metrów. Kino Jantar oferuje bieżący repertuar filmowy, a także prowadzi Akademię Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy i Amatorski Klub Filmowy Jantar. Kino Jantar organizuje również przeglądy, festiwale i spotkania z ludźmi filmu.

Ostrołęckie Centrum Kultury to instytucja kultury, która obejmuje Klub “Oczko”, Kino “Jantar”, Galerię Ostrołęka oraz Ośrodek Folkloru i Tańca. Ostrołęckie Centrum Kultury wspiera działalność amatorskich zespołów artystycznych z różnych dziedzin sztuki. Klub “Oczko” zajmuje się głównie muzyką, teatrem i literaturą, Galeria Ostrołęka prezentuje sztukę amatorską i profesjonalną, Ośrodek Folkloru i Tańca promuje taniec towarzyski, folklorystyczny i współczesny. Ostrołęckie Centrum Kultury organizuje także konkursy, przeglądy, koncerty, wystawy, warsztaty, imprezy plenerowe, turnieje, kursy taneczne, szkolenia i inne wydarzenia kulturalne.

Więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych: filmowezwierciadla.pl