2024-premiery-kinowe
Premiery

Premiery filmowe na 2024 – Najbardziej oczekiwane tytuły

Prezentujemy pięć najciekawszych zapowiedzi kinowych na 2024 rok: Diuna 2, Akademia Pana Kleksa cz.1, Królestwo Planety Małp, Godzilla x Kong, Joker 2. Zapraszamy do lektury:

Diuna: Część druga

Diuna 2 to kontynuacja filmu “Diuna” w reżyserii Denisa Villeneuve’a. Film opowiada o księciu Paulu Atrydzie, który przyjmuje przydomek Muad’Dib i rozpoczyna duchowo-fizyczną podróż, by stać się przepowiedzianym w proroctwie wyzwolicielem ludu Diuny.
W filmie występują takie gwiazdy jak Timothée Chalamet jako Paul Atryda, Zendaya jako Chani, Rebecca Ferguson jako Lady Jessica Atryda, Javier Bardem jako Stilgar, Josh Brolin jako Gurney Halleck, Christopher Walken jako Padyszach Imperator Szaddam IV, Stellan Skarsgård jako Baron Vladimir Harkonnen, Florence Pugh jako Księżniczka Irulana Corrino, i Austin Butler jako Feyd-Rautha Harkonnen.
Film miał pierwotnie zadebiutować w listopadzie 2023 roku, ale ze względu na strajki scenarzystów i aktorów, premiera została przesunięta na 15 marca 2024 roku.

Akademia Pana Kleksa. Część 1

“Akademia Pana Kleksa. Część 1” to film fantasy w reżyserii Macieja Kawulskiego, będący adaptacją książki o tym samym tytule autorstwa Jana Brzechwy. Film opowiada historię pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki – która trafia do tytułowej Akademii.
Film jest uwspółcześnioną wersją klasycznej bajki Brzechwy, przemawiającą swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodzącą w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80tych.
W filmie występują takie gwiazdy jak Tomasz Kot jako Ambroży Kleks, Antonina Litwiniak jako Ada Niezgódka, i Piotr Fronczewski.
Premiera filmu jest zaplanowana na 5 stycznia 2024 roku

Królestwo Planety Małp (Kingdom of the Planet of the Apes)

“Kingdom of the Planet of the Apes” to amerykański film science fiction i akcji, który jest kontynuacją filmu “War for the Planet of the Apes” z 2017 roku. Jest to czwarta odsłona serii rebootów “Planet of the Apes”.
Film jest reżyserowany przez Wesa Balla, a scenariusz napisali Josh Friedman, Rick Jaffa, Amanda Silver i Patrick Aison1. W filmie występują Owen Teague w roli głównej, a obok niego Freya Allan, Kevin Durand, Peter Macon i William H. Macy.
Akcja filmu rozgrywa się wiele lat po wydarzeniach z “War for the Planet of the Apes”. Dawno po rządach Cezara, młody szympans Noa, wraz z młodą ludzką dziewczyną o imieniu Mae, wyrusza w podróż, która doprowadzi go do zakwestionowania wszystkiego, czego nauczono go o przeszłości. Będzie musiał dokonywanić wyborów, które zdefiniują przyszłość małp i ludzi.
Film ma swoją premierę w Stanach Zjednoczonych 24 maja 2024 roku

Godzilla x Kong: The New Empire

“Godzilla x Kong: The New Empire” to kontynuacja filmu “Godzilla vs. Kong” z 2021 roku. Fabuła opowiada o Kongu i Godzilli, którzy łączą siły przeciwko nowemu zagrożeniu z Hollow Earth. Film ma również zgłębić pochodzenie Tytanów i Skull Island, rozwijając mitologię Monsterverse.
Dzieło jest reżyserowane przez Adama Wingarda, a scenariusz napisali Terry Rossio, Simon Barrett i Jeremy Slater2. W filmie występują Rebecca Hall, Dan Stevens, Rachel House, Brian Tyree Henry, Alex Ferns, Kaylee Hottle, Jia Fala Chen, Mercy Cornwall i Nicola Crisa.
Film ma swoją światową premierę 12 kwietnia 2024 roku

Joker 2, Joker: Folie à Deux

“Joker: Folie à Deux” to kontynuacja filmu “Joker” z 2019 roku, który zdobył m.in. dwa Oscary, dwa Złote Globy i nagrodę Złotego Lwa. Film opowiada o Jokerze, postaci granej przez Joaquina Phoenixa oraz o Harley Quinn, w którą wciela się piosenkarka Lady Gaga.
Film jest reżyserowany przez Todda Phillipsa, a scenariusz napisali Scott Silver i Todd Phillips. W kolejnym filmie o Jokerze pojawi się Harley Quinn, jedna z najważniejszych postaci z jego otoczenia, razem tworzą szalony duet będący siłą napędową intrygi. Harley Quinn w komiksach była psychiatrką w Arkham Asylum, która zakochała się w Jokerze i stała się jego partnerką w zbrodni.
“Joker: Folie à Deux” zapowiadany jest jako musical. Szczegóły fabuły są trzymane w tajemnicy. Film ma swoją premierę 4 października 2024 roku

Pasjonat filmów kinowych i seriali w szczególności klasyki kina oraz każdej nowości, która ucieka od szablonu. Najbardziej ceni element zaskoczenia oraz czarny humor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *