seriale

Narcos – polowanie na kartele narkotykowe

“Narcos: Narkotykowe imperium” to amerykański serial kryminalny, który swoją premierę miał w 2015 roku. Opowiada on historię największych baronów narkotykowych i ich polowania przez amerykańską agencję DEA.

Fabuła skupia się głównie na życiu i działalności słynnego narkotykowego bossa, Pablo Escobara, który był jednym z najpotężniejszych i najbardziej wpływowych przestępców w historii. Serial ukazuje jego władzę, brutalność oraz manipulacje, które doprowadziły do powstania ogromnego imperium narkotykowego w Kolumbii.

Wraz z postępem fabuły, DEA rozpoczyna śledztwo w celu zatrzymania Escobara i jego wspólników. Głównymi bohaterami są agenti DEA, Steve Murphy i Javier Peña, którzy ryzykują swoje życie, aby obalić narkotykowe imperium. Serial pokazuje również konflikty wewnątrz kolumbijskich karteli narkotykowych oraz walkę z korupcją w rządzie.

Obsada serialu jest znakomita. W roli Pablo Escobara występuje wspaniały Wagner Moura, który doskonale oddaje charakter i złożoność postaci. Boyd Holbrook wciela się w agenta Steve’a Murphy’ego, a Pedro Pascal gra agenta Javiera Peñę. W innych ważnych rolach występują również Joanna Christie, Maurice Compte i Paulina Gaitan.

“Narcos: Narkotykowe imperium” składa się z 5 sezonów, które w sumie liczą łącznie 50 odcinków. Każdy sezon przedstawia kolejne wydarzenia i rozwój historii, a widzowie są wciągnięci w świat brutalnej przestępczości i walki z nią.

Serial zdobył wiele prestiżowych nagród, w tym dwie nominacje do Złotego Globu w kategorii “Najlepszy serial dramatyczny”. Otrzymał również nagrodę Peabody w 2016 roku za wybitne osiągnięcia w telewizji. “Narcos: Narkotykowe imperium” został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez krytyków, jak i przez widzów, którzy docenili jego wciągającą fabułę, doskonałą obsadę i realizację.

Pasjonat filmów kinowych i seriali w szczególności klasyki kina oraz każdej nowości, która ucieka od szablonu. Najbardziej ceni element zaskoczenia oraz czarny humor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *