kompania-braci
seriale

Kompania Braci – epicki serial wojenny

“Kompania Braci” (oryg. “Band of Brothers”) to miniserial telewizyjny, który został stworzony przez Toma Hanksa i Stevena Spielberga. Serial ten jest adaptacją książki Stephena E. Ambrose’a o tym samym tytule i opowiada prawdziwą historię żołnierzy z kompanii E, 506 Pułku Spadochronowego 101 Dywizji Powietrznodesantowej Armii Stanów Zjednoczonych w czasie II wojny światowej.

“Kompania Braci” składa się z 10 odcinków i jest znany z dokładności historycznej oraz autentyczności przedstawienia wydarzeń wojennych. Serial skupia się na losach żołnierzy od momentu ich szkolenia na amerykańskiej ziemi, przez desant w Normandii podczas operacji Overlord w czerwcu 1944 roku, aż do zakończenia wojny w Europie.

Obsada serialu Kompania Braci

Oto niektórzy z głównych aktorów i ich postaci w serialu “Kompania Braci”:

  1. Damian Lewis jako major Richard Winters
  2. Ron Livingston jako kapitan Lewis Nixon
  3. David Schwimmer jako kapitan Herbert Sobel
  4. Michael Fassbender jako sierżant Burton Christenson
  5. Donnie Wahlberg jako sierżant Carwood Lipton
  6. Michael Fassbender jako technik szeregowiec David Webster
  7. Tom Hanks (jako narrator)

“Kompania Braci” jest uważana za jedno z najlepszych dzieł telewizyjnych związanych z tematyką wojenną i zdobyła wiele nagród, w tym nagrody Emmy. Podobnie jak “Breaking Bad,” “Kompania Braci” jest ceniona zarówno przez widzów, jak i krytyków za swoją jakość i autentyczność.

Pasjonat filmów kinowych i seriali w szczególności klasyki kina oraz każdej nowości, która ucieka od szablonu. Najbardziej ceni element zaskoczenia oraz czarny humor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *