filmy-na-walentynki
hity,  vod

Filmy na Walentynki – co możemy polecić

Jeśli szukasz pomysłu na romantyczną komedię, melodramat czy musical, mamy dla ciebie kilka propozycji, które pasują do okazji lutowego święta zakochanych. Oto nasza lista 10 filmów na Walentynki, które możesz znaleźć na popularnych platformach streamingowych, poniżej parę opcji na wyjście do kina.

 1. La La Land (2016) – to musical o marzeniach i miłości, w którym występują Emma Stone i Ryan Gosling. Film opowiada o losach aspirującej aktorki i jazzowego pianisty, którzy próbują odnaleźć się w Hollywood. Film zachwyca piękną muzyką, kolorową scenografią i niesamowitą chemią między głównymi bohaterami.
 1. Notting Hill (1999) – to klasyczna komedia romantyczna z Hugh Grantem i Julią Roberts. Film opowiada o przypadkowym spotkaniu księgarnika z Londynu i sławnej amerykańskiej aktorki, które przeradza się w burzliwy romans. Film pełen jest humoru, uroku i wzruszających scen.
 1. Titanic (1997) – to epicki dramat o miłości, która przetrwała katastrofę. Film opowiada o losach Rose i Jacka, dwojga młodych ludzi z różnych światów, którzy zakochali się w sobie na pokładzie Titanica. Film jest jednym z największych hitów w historii kina i zdobył 11 Oscarów.
 1. The Notebook (2004) – to adaptacja bestsellerowej powieści Nicholasa Sparksa o miłości, która pokonała wszystkie przeszkody. Film opowiada o losach Allie i Noaha, dwojga zakochanych, którzy musieli zmierzyć się z różnicami społecznymi, wojną i chorobą. Film jest wzruszający, romantyczny i pełen namiętności.
 1. Casablanca (1942) – to kultowy film noir o miłości, która musiała ustąpić miejsca większej sprawie. Film opowiada o losach Ricka i Ilsi, dwojga byłych kochanków, którzy spotykają się ponownie w Maroku podczas II wojny światowej. Film jest pełen napięcia, emocji i niezapomnianych dialogów.
 1. Pretty Woman (1990) – to kolejna komedia romantyczna z Julią Roberts i Richardem Gere. Film opowiada o niecodziennym układzie między bogatym biznesmenem a prostytutką, którą wynajmuje na tydzień jako towarzyszkę. Film jest zabawny, lekki i pokazuje, że miłość nie zna granic.
 1. The Fault in Our Stars (2014) – to adaptacja bestsellerowej powieści Johna Greena o miłości w cieniu śmierci. Film opowiada o losach Hazel i Gusa, dwojga nastolatków chorych na raka, którzy zakochują się w sobie podczas grupy wsparcia. Film jest wzruszający, mądry i inspirujący.
 1. The Princess Bride (1987) – to baśniowa komedia przygodowa o miłości, która pokonała wszystkie niebezpieczeństwa. Film opowiada o losach Westleya i Buttercup, dwojga zakochanych, którzy muszą zmierzyć się z piratami, olbrzymami, czarownikami i złym księciem. Film jest pełen humoru, akcji i magii.
 1. Before Sunrise (1995) – to pierwsza część trylogii o miłości na przestrzeni lat. Film opowiada o losach Jessego i Celine, dwojga młodych ludzi, którzy spotykają się w pociągu i spędzają razem jedną noc w Wiedniu. Film jest pełen rozmów, zwiedzania i romantyzmu.
 1. Love Actually (2003) – to film składający się z kilku opowieści o miłości, które łączą się ze sobą w okresie świątecznym. Film opowiada o losach różnych postaci, takich jak premier, pisarz, piosenkarz, aktorka porno czy mały chłopiec. Film jest ciepły, zabawny i wzruszający.

Walentynki w kinie:

 • Miłość jak miód
 • Piękna katastrofa 2 – Beautiful Wedding
 • Priscilla
 • Dobrzy nieznajomi – All of Us Strangers

Pasjonat filmów kinowych i seriali w szczególności klasyki kina oraz każdej nowości, która ucieka od szablonu. Najbardziej ceni element zaskoczenia oraz czarny humor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *