film-minecraft
Premiery

Film Minecraft – wszystko co wiadomo o produkcji

Adaptacje gier wideo zwykle miały złą prasę ale po niedawnych sukcesach takich tytułów jak Super Mario Bros, The Last of Us i Arcane udowodniono, że mogą się sprawdzić, jeśli mają odpowiednich ludzi stojących za produkcją. Od ogłoszenia planów w 2014 roku film przechodził wiele różnych wersji i do projektu przypisywano wielu twórców aby ostatecznie ogłosić konkretne decyzje. Z reżyserem, dużymi nazwiskami i konretną datą premiery wygląda na to, że sprawy w końcu zaczynają się układać dla długo opóźnionego i wielokrotnie przerabianego filmu Minecraft.

Kiedy wyjdzie film “Minecraft”?

Aktualnie plan zakłada premierę 4 kwietnia 2025 roku ale film Minecraft był przesuwany już parę razy. Wersja Roba McElhenneya miała się ukazać 24 maja 2019 roku, ale po jego odejściu i przyjęciu Petera Solletta data premiery filmu została wyznaczona na 4 marca 2022 roku ale została jednak anulowana.

Czy film “Minecraft” będzie w kinach?


Obecny plan wydaje się zakładać, że film Minecraft trafi wyłącznie do kin w kwietniu 2025 roku ale prawdopodobnie w końcu trafi na platformę streamingową. Wygląda na to, że film o Minecraft znów jest na dobrej drodze, z Hessem jako reżyserem i Momoą w roli głównej. Z niecierpliwością czekamy na więcej informacji o tym projekcie, gdy będzie się rozwijał, i mamy nadzieję, że zobaczymy go w kinach zgodnie z planem.

Kto występuje w filmie “Minecraft”?

W kwietniu 2022 roku ogłoszono, że Jason Momoa będzie gwiazdą filmu Minecraft. Momoa miał ostatnio napięty grafik, między graniem Aquamana a rolą głównego złoczyńcy w produkcji Fast X. Nie mamy jeszcze wiele informacji na temat postaci, którą zagra Momoa.

W maju 2023 roku ogłoszono, że do obsady dołączy gwiazda serialu “What We Do in the Shadows” Matt Berry w nieujawnionej na razie roli. W listopadzie 2023 roku do obsady dołączyli Danielle Brooks (The Color Purple) i Sebastian Eugene Hansen (Just Mercy), z Brooks grającą postać o imieniu Dawn i Hansen grającym postać o imieniu Henry. W grudniu 2023 roku ogłoszono, że obsadzono również Emmę Myers (Wednesday).

W styczniu 2024 roku ujawniono, że do filmu dołączy Jack Black. To nie jest pierwsza rola Blacka w filmie o grach wideo. Znany jest między innymi z podkładania głosu Bowserowi w filmie The Super Mario Bros i z grania Claptrapa w długo oczekiwanym filmie Borderlands.

Kiedyś mówiło się, że Steve Carell miał grać w filmie Minecraft, ale wygląda na to, że sprawa już nieaktualna. W 2016 roku wiele mediów donosiło o jego udziale, ale projekt został znacznie zmieniony od tamtego czasu i gwiazda The Office i Despicable Me nie jest już z nim związana.

Twórcy filmowej wersji Minecafta

Reżyserem filmu Minecraft będzie Jared Hess, a w roli producentów mamy takie osoby jak: Momoa, Roy Lee, Cale Boyter, Torfi Frans Olafsson, Vu Bui, Jon Berg, Mary Parent i Jill Messick.

Na przestrzeni czasu było dużo zmian w obsadzie Minecrafta ale nie mniej za kulisami produkcji. Shawn Levy, który wyreżyserował Noc w muzeum, The Adam Project i Free Guy, miał pierwotnie reżyserować film Minecraft z scenariuszem napisanym przez Kierana i Michele Mulroney (Sherlock Holmes: Gra cieni). Jednak wszyscy trzej opuścili projekt w 2014 roku, powołując się na “różnice kreatywne” z firmą Mojang, która jest twórcą gry wideo. W wywiadzie dla The Wall Street Journal kilka tygodni po swoim odejściu Levy opisał swoją wizję projektu jako film przygodowy z “odrobiną stylu Goonies”.

Prawie dwa lata później ogłoszono, że film miał być rzekomo reżyserowany przez Roba McElhenneya (It’s Always Sunny in Philadelphia), z scenariuszem, który wspólnie miał pisać razem z Jasonem Fuchsem (Wonder Woman). W wywiadzie dla Collidera w 2016 roku producent filmu Roy Lee opisał, że film skupiałby się na koncepcji wpływu gracza i tym, co to oznacza w cyfrowym otwartym świecie. Rozmawiając z Joshem Horowitzem w podcaście “Happy Sad Confused” McElhenney wyjaśnił, że projekt był bardzo bliski realizacji, ale po zmianie szefów studia z Grega Silvermana na Toby’ego Emmericha stało się jasne, że jego wersja projektu nie była już zgodna z wizją studia.

Po tym, jak McElhenney opuścił projekt, Adam i Aaron Nee (The Lost City) zostali zatrudnieni do przeredagowania scenariusza w 2018 roku. Kilka miesięcy później, na początku 2019 roku, Peter Sollett (Nick & Norah’s Infinite Playlist) został wybrany na reżysera filmu. Wersja Solletta filmu miała mieć kobiecą bohaterkę, która musi walczyć z Ender Dragonem. Kilka miesięcy później ogłoszono, że nominowana do Oscara scenarzystka Allison Schroeder (Hidden Figures) zajmie się scenariuszem, zastępując braci Nee.

Kiedy i gdzie kręcony jest film „Minecraft”?

Według raportu z Production Weekly, zdjęcia do filmu Minecraft miały się rozpocząć w Nowej Zelandii 7 sierpnia 2023 roku. Jednak produkcja została opóźniona z powodu podwójnego strajku WGA i SAG-AFTRA, który miał miejsce w 2023 roku. Zdjęcia mają się rozpocząć w styczniu 2024 roku w Nowej Zelandii.

Tytuł: Minecraft
Data premiery: 4 kwietnia 2025
Reżyser: Jared Hess
Obsada: Jason Momoa , Jack Black , Danielle Brooks , Emma Myers , Matt Berry
Gatunki: Akcja , Przygoda
Scenarzyści: Markus Persson , Allison Schroeder , Peter Sollett
Studio: Warner Bros. , Legendary Pictures , Vertigo Entertainment
Dystrybutor: Warner Bros.

Pasjonat filmów kinowych i seriali w szczególności klasyki kina oraz każdej nowości, która ucieka od szablonu. Najbardziej ceni element zaskoczenia oraz czarny humor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *