bb
seriale

Breaking bad – jeden z najlepszych seriali wszechczasów

“Breaking Bad” to amerykański serial telewizyjny stworzony przez Vince’a Gilligana. Serial ten skupia się na historii Waltera White’a, nauczyciela chemii w szkole średniej, który zostaje zamieszany w świat produkcji i handlu metamfetaminą po tym, jak zostaje zdiagnozowany u niego nieoperacyjny rak płuc.

Akcja serialu toczy się w Albuquerque, w stanie Nowy Meksyk. Walter White (grany przez Bryana Cranstona) decyduje się rozpocząć produkcję i sprzedaż metamfetaminy, aby zapewnić finansową przyszłość swojej rodzinie po swojej śmierci. Współpracuje on z byłym uczniem, Jesse Pinkmanem (grany przez Aarona Paula), aby stworzyć doskonały narkotyk. W miarę jak historia się rozwija, Walter staje się coraz bardziej skorumpowany i wpada w świat przestępczy.

“Breaking Bad” jest znany ze swojego skomplikowanego rozwoju postaci, doskonałej reżyserii, napinającej się atmosfery oraz moralnych dylematów, z którymi zmaga się główny bohater. Serial zdobył ogromną popularność i uznanie krytyków i jest uważany za jedno z najważniejszych dzieł w historii telewizji. W ciągu swojego pięcioletniego biegu zdobył wiele nagród, w tym nagrody Emmy.

Obsada serialu “Breaking bad”

Serial “Breaking Bad” składa się z 5 sezonów, które obejmują 62 odcinki. Oto główne role i aktorzy w serialu:

  • Bryan Cranston jako Walter White
  • Aaron Paul jako Jesse Pinkman
  • Anna Gunn jako Skyler White
  • Dean Norris jako Hank Schrader
  • Betsy Brandt jako Marie Schrader
  • RJ Mitte jako Walter White Jr.
  • Jonathan Banks jako Mike Ehrmantraut
  • Bob Odenkirk jako Saul Goodman
  • Giancarlo Esposito jako Gustavo “Gus” Fring
  • Krysten Ritter jako Jane Margolis

“Better Call Saul” – spin off serialu BB

Spin-offem serialu “Breaking Bad” jest serial zatytułowany “Better Call Saul”. Ten prequel opowiada historię postaci Saula Goodmana (prawdziwe nazwisko: Jimmy McGill), który był prawnikiem Waltera White’a i Jesse Pinkmana w oryginalnym serialu. “Better Call Saul” skupia się na początkach Saula Goodmana jako adwokata i jego przemianie w skorumpowanego prawnika zajmującego się klientami związanymi z przestępczością.

Serial ten również zdobył dużą popularność i uznanie krytyków i jest uważany za jedno z najlepszych prequelów w historii telewizji. To tylko kilka postaci z “Breaking Bad” pojawia się także w “Better Call Saul,” co sprawia, że oba seriale tworzą spójny uniwersum.

Pasjonat filmów kinowych i seriali w szczególności klasyki kina oraz każdej nowości, która ucieka od szablonu. Najbardziej ceni element zaskoczenia oraz czarny humor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *